12.
Festiwal
Tradycji
i Awangardy
Muzycznej

2–5 września 2020

Archiwum - 2013

5. FESTIWAL TRADYCJI I AWANGARDY MUZYCZNEJ KODY

PROGRAM

THE GREAT LEARNING

3 – 9 maja
Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5

Cornelius Cardew (Wielka Brytania) The Great Learning (1971)*
Próby otwarte The Great Learning Collective pod kierunkiem Johna Tilbury’ego (Wielka Brytania)

10 – 11 maja 19:00
Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5

Cornelius Cardew The Great Learning (1971)* – koncert-ceremoniał
John Tilbury – dyrygent
Wykonawcy: The Great Learning Collective

KONCERTY

15 maja
Wirydarz O.O. Dominikanów, ul. Złota 9

20:00 Przestrzenie dźwięku – koncert
Huculska muzyka sygnałowa
Pierre Jodlowski (Francja)
Interactive Landscapes (2013) PREMIERA
Wykonawcy: Kapela Huculi Mikołaja Iliuka z Werchowyny (Ukraina)
Pierre Jodlowski – media elektroniczne

21:00 100 lat później
Część 1 – koncert-spektakl
Igor Strawiński (Rosja) – Kwadrofonik (Poland)
Święto Wiosny – komentarze (2013) PREMIERA
Wykonawcy: Kwadrofonik – Emilia Sitarz
Bartosz Wąsik – fortepiany
Magdalena Kordylasińska, Miłosz Pękala – instrumenty perkusyjne
taniec: Jacek Łumiński – koncepcja/choreografia
Sebastian Zajkowski– realizacja
Śląski Teatr Tańca, Lubelski Teatr Tańca,
Wydział Teatru Tańca PWST w Krakowie – wykonanie

Część 2 – koncert
Jerzy Mazzoll i Tomasz Sroczyński
Rite of Spring Variation (2013) PREMIERA
Wykonawcy: Jerzy Mazzoll – klarnet basowy
Tomasz Sroczyński – skrzypce i media elektroniczne

22:30 Klub Festiwalowy – Hades Szeroka, ul. Grodzka 21
Kapela Huculi Mikołaja Iliuka z Werchowyny (Ukraina)
– czas tańca

16 maja
Kościół pw. Nawrócenia św. Pawła, ul. Bernardyńska 5

19:30 Już się zmierzcha – koncert
Jan Sebastian Bach Komm susser Tod (1736)
György Ligeti Poème symphonique (1962) – wybór,
Knut Nystedt Immortal Bach (1988) i muzyka norweskiej tradycji
Wykonawcy:
Chór Oslo Kammerkor (Norwegia)
Håkon Daniel Nystedt (Norwegia) – dyrygent

21:00 Misterium przestrzeni – koncert
Ignacy Zalewski Inicjał w błyskawicy (2013) PREMIERA
Cezary Duchnowski Sadhana (2013) PREMIERA
Aleksander Kościów Lithaniae (2013) PREMIERA
Toru Takemitsu (Japonia) Paths (1994)
Wykonawcy: siXen – zespół perkusyjny pod kier. Leszka Lorenta
Cezary Duchnowski – media elektroniczne
Łucja Szablewska – sopran
Tomasz Woźniak – trąbka
Zespół Międzynarodowej Szkoły Muzyki Tradycyjnej pod kier. Jana Bernada
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie
Szymon Bywalec – dyrygent
Beata Chwedorzewska – reżyseria

22:30 Klub Festiwalowy – Hades Szeroka, ul. Grodzka 21
Fabatka (Węgry) – czas tańca

17 maja
Plac przed Teatrem im. H. Ch. Andersena, ul. Dominikańska 1

19:00 Twisting In Space – koncert PREMIERA
Wykonawcy: Glenn Branca Ensemble (USA) – Reg Bloor, Eric Hubel, Steve Cohen, Ben Miller, Roger Oldtown – gitary
Greg McMullen – gitara basowa
Libby Fab – perkusja
Glenn Branca – dyrygent

21:00 I hit you – bitwa na hity
koncert-happening PREMIERA
Wykonawcy: zespół Jukebox (Francja) – Fabrizio Rat – instr. klawiszowe, Louis Laurain – trąbka, Fidel Fourneyron – puzon, Ronan Courty – kontrabas, Julien Loutelier – perkusja

kontra

zespół Mitch & Mitch (Polska): Mitch – gitara, instr. klawiszowe, harmonijka, głos; Mitch – gitara basowa, głos; Serious Mitch – perkusjonalia, gitara, melodika, instr. klawiszowe, głos, urok osobisty; Mr. Bitch – perkusja, gitara, perkusjonalia, sampler, parszywy głos; James Boned Mitch – perkusja i perkusjonalia, sampler, mikro-głos; Crackin’ Mitch – wibrafon, Mitch the Kid – trąbka, Mad Mitch – saksofon, Spiral Mitch – puzon

22:30 Klub Festiwalowy – Hades Szeroka, ul. Grodzka 21
Czarne Lwy z Przedmieścia (Polska) – czas tańca

18 maja

18:00 Wirydarz O.O. Dominikanów, ul. Złota 9

Fortepiany uporczywie śpiewające – koncert
Simeon ten Holt (Holandia) Canto ostinato (1976)
Wykonawcy: Andrzej Dutkiewicz, Szabolcs Esztényi (Węgry),
Iwona Mironiuk, Kyeong-Yeon Seo (Korea) – fortepiany

20:20 Plac przed Teatrem im. H. Ch. Andersena, ul. Dominikańska 1
The Music Of Frank Zappa & more featuring Four Zappa-Band Legends – koncert
Wykonawcy: zespół Project/Object (USA) – Ike Willis – gitara, wokal; Ray White – gitara, wokal; Tom Fowler – gitara basowa, Ed Mann – perkusja, Andre´ Cholmondeley – gitara, wokal; Kendall Scott –instr. klawiszowe, Ryan Berg – perkusja
22:00 Klub Festiwalowy – Hades Szeroka, ul. Grodzka 21
Benefis Jana Gacy z okazji 80 urodzin: Mistrz i uczniowie

KINO FESTIWALOWE

14 maja

19:00 Ośrodek Rozdroża, ul. Krakowskie Przedmieście 39
Frank Zappa – wieczór filmowy

PREZENTACJE/AKCJE

15-18 maja Galeria Labirynt 2, ul. Grodzka 3
11:00 – 18:00 Ceremonie dźwięku – słuchowiska, kompozycje muzyki konkretnej i elektronicznej
15 maja – Eugeniusz Rudnik (Polska) – wybór utworów
16 maja – Jean-Claude Éloy (Francja) – wybór utworów
17 maja – Åke Parmerud (Szwecja) – wybór utworów
18 maja – Jarosław Kapuściński (Polska/USA) – wybór utworów

Targ dźwięków – Dźwięk-Bud (Polska) – akcje muzyczne o nieoczekiwanej porze
17 maja / Targ przy ul. Ruskiej
18 maja / Targ przy ul. Wileńskiej

Kontakt

Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych ROZDROŻA
ul. Peowiaków 12
20-007 Lublin

Tel: +48 (81) 466 61 67
Fax: +48 81 466 61 64
E-mail: info@kody-festiwal.pl

Mapa

© Rozdroża 2021 ― wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności

Organizator:

Patronat:

Mecenasi:

Skip to content