15. Festiwal Tradycji
i Awangardy Muzycznej
KODY

24-28 maja 2023

PROGRAM - W głąb siebie – w głąb dźwięku

W głąb siebie – w głąb dźwięku

12 Maja 2022 / Czwartek / 17:00

Wirydarz klasztoru OO. Dominikanów (ul. Złota 9)

W głąb siebie – w głąb dźwięku. Reinterpretacje ludowych tematów Lubelszczyzny

prawykonanie

Piotr DAMASIEWICZ (PL) – trąbka, głos, instrumenty perkusyjne, pianino

Piotr Damasiewicz tworząc program „W głąb siebie – w głąb dźwięku” wziął na swój muzyczny warsztat szereg nagrań terenowych Antoniego Bednarza i Kapeli Braci Bednarzów z Nowej Wsi. Korzystając z bogatego instrumentarium poczwórnej natury, stworzył wyjątkowe struktury, w których brzmienia instrumentów przeplatają się z nawoływaniem i inkantacjami. Wszystko to w wykonaniu jednej osoby. Damasiewicz staje się tu szamanem, który dokona zjednoczenia tradycji z nowoczesnością, zharmonizuje przeszłość z teraźniejszością. Ten specjalny program będzie podróżą w niesamowite rejony muzyki i świadomości.

Piotr Damasiewicz – kompozytor, trębacz, multiinstrumentalista, edukator, podróżnik oraz kurator międzynarodowych platform muzycznych. Oprócz studiów gry na trąbce kształcił się w zakresie kontrabasu, fortepianu, klasycznego śpiewu – w tym chorału gregoriańskiego. Studiował także dyrygenturę chóralną i kameralną, aranżację i kompozycję. W swojej twórczości sięga do języka jazzu, XX-wiecznej muzyki klasycznej, muzyki etnicznej, muzyki najnowszej, w tym europejskiej muzyki improwizowanej i eksperymentu.

Bilety

Bezpłatne wejściówki

Zdjęcia

Kontakt

Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych ROZDROŻA
ul. Peowiaków 12
20-007 Lublin

Tel: +48 (81) 466 61 67
Fax: +48 81 466 61 64
E-mail: rozdroza@rozdroza.com

Mapa

© Rozdroża 2024 ― wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności

Organizator:

Patronat:

Mecenasi:

Projekt „BIT20” został dofinansowany z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach Działania 2. „Poprawa dostępu do kultury i sztuki”.

Skip to content ––