16. Festiwal Tradycji
i Awangardy Muzycznej
KODY

20–23 listopada 2024

PROGRAM - ProModern / Harmonie

ProModern / Harmonie

10 Maja 2018 / Czwartek / 19:00

Centrum Spotkania Kultur

Marta Czarkowska – sopran
Ewa Puchalska – mezzosopran
Ewelina Rzezińska – mezzosopran
Andrzej Marusiak – tenor
Krzysztof Chalimoniuk – baryton
Piotr Pieron – bas
Wojciech Błażejczyk – projekcja dźwięku

Program:

  • Karlheinz Stockhausen: Stimmung na sześciu śpiewaków i sześć mikrofonów (1968)
  • Szymon Stanisław Strzelec: Of organic geometry & cancer ontology (2018) / zamówienie Festiwalu KODY

Karlheinza Stockhausena legendarny traktat o świecie rozbrzmiewającym. Blisko dwie godziny celebracji dżwięku. Ale też rzecz o człowieku dzisiejszym współbrzmiącym z kosmosem wielkiego Niemca, urodzonego, jak sam twierdził, na Syriuszu. Czas dzisiejszy wyrażony jest w przestrzeni otaczającej  Stimmung przez Szymona Stanisława Strzelca. Znakomity zespół śpiewaków proMODERN – nicznym natchnione medium prowadzi nas po różnych zakątkach wszechświata.

Grupę proMODERN stworzyli wybitni śpiewacy-soliści, połączeni pasją i umiejętnością interpretowania najbardziej wymagających utworów dzisiejszych twórców. Zespół stał się synonimem najlepszych wykonań wokalnych muzyki współczesnej. Zyskał wielkie uznanie w środowisku muzycznym i permanentnie otrzymuje znakomite recenzje.

Sześć lat istnienia sekstetu wokalnego to nieprzerwane pasmo sukcesów. W tym czasie proMODERN wydał dwa własne albumy płytowe, nagrywał muzykę do dwóch innych, koncertował na festiwalach i na zamówienie czołowych ośrodków kulturalnych, w tym większości polskich filharmonii.

W 2015 roku proMODERN zdobył dwie nagrody polskiego przemysłu muzycznego Fryderyk w kategoriach: „Album Roku Muzyka Chóralna, Oratoryjna i Operowa” i „Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej” za swoją debiutancką płytę Where are you. Pieces from Warsaw. Drugi album –proMODERN shakespired ukazał się w grudniu 2017 roku i otrzymał dwie nominacje do nagrody Fryderyk – w kategoriach: „Album roku muzyka współczesna” oraz ”Najwybitniejsze wykonanie muzyki polskiej”.

Koncert wybitnego sekstetu wokalnego proMODERN odbędzie się 10 maja 2018 r. w ramach X edycji Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY. Zespół wykona przełomowe dzieło Karlheinza Stockhausena „Stimmung” z projekcją dźwięku Wojciecha Błażejczyka oraz utwór zamówiony przez Festiwal u Szymona Stanisława Strzelca – obiecująco zapowiadającego się kompozytora młodego pokolenia.

Bilety

Kontakt

Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych ROZDROŻA
ul. Peowiaków 12
20-007 Lublin

tel: + 48 (81) 466 61 67
fax: +48 81 466 61 64
e-mail: rozdroza@rozdroza.com

Kurator programowy:
Grzegorz Paluch
e-mail: g.palushkin@gmail.com

Koordynatorka produkcji:
Agata Tomasik
tel:
+48 81 466 61 68
e-mail:
a.tomasik@rozdroza.com

Media / Promocja:
Klaudia Olender
tel: +48 81 466 61 68
e-mail: k.olender@rozdroza.com

 

Mapa

© Rozdroża 2024 ― wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności

Organizator:

Patronat:

Mecenasi:

 

Skip to content