15. Festiwal Tradycji
i Awangardy Muzycznej
KODY

24-28 maja 2023

PROGRAM - PanGenerator

PanGenerator

10 Maja 2018 / Czwartek / 12:00

Foyer Centrum Spotkania Kultur

10 MAJA / CZWARTEK / 12:00-22:00
FOYER Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (piętro I)

11 MAJA / PIĄTEK / 9:00-22:00
FOYER Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (piętro I)

12 MAJA / SOBOTA / 9:00-17:00
FOYER Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (piętro I)

Pora na skomponowanie czegoś własnego. Każdy może skomponować swój utwór do grafik muzycznych Bogusława Scheaffera z jego Symfonii Muzyki Elektronicznej. Schaeffer to prawdziwy koryfeusz polskiej i światowej awangardy XX wieku z racji na swoją pomysłowość, wszechstronność i radykalizm. APPARATUM – to instalacja interaktywna ale też urządzenie czerpiące z dorobku legendarnego Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia, w którym kompozytor zrealizował kilka swoich utworów cieszacych się elitarnym, ale żywym kultem. Czas Schaeffera trwa… Stworzona przez grupę panGenerator na zamówienie Instytutu Adama Mickiewicza forma przestrzenna instalacji inspirowana jest estetyką charakterystyczną dla słynnego „Czarnego Pokoju” – pierwszej siedziby Studia Eksperymentalnego w Polskim Radio zaprojektowanego przez Oskara Hansena.

APPARATUM – instalacja interaktywna nawiązująca do dziedzictwa Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia, stworzona przez grupę panGenerator na zamówienie Instytutu Adama Mickiewicza w ramach programu Niepodległa.

PANGENERATOR
Grupa zajmująca się projektowaniem i sztuką nowych mediów, założona w 2010 przez Piotra Barszczewskiego, Krzysztofa Cybulskiego, Krzysztofa Golińskiego i Jakuba Koźniewskiego. Projekty tworzone w ramach grupy, integrują nowoczesne media cyfrowe z niebanalnymi formami przestrzennymi i angażującą interakcją – łącząc ze sobą światy bitów i atomów. Prace PanGeneratora prezentowane były na całym świecie, min. w Melbourne, Pekinie, Atlancie, Tel Avivie, Barcelonie, Wiedniu, na najważniejszych festiwalach designu i sztuki, takich jak Ars Electronica, Warszawska Jesień, WRO Media Art Biennale, Łódź Design, Milan Design Week, DMY, SXSW, NODE i wiele innych. W 2016 grupa otrzymałą Złotego Lwa na Cannes Lions Festival za instalację dla Muzeum Powstania warszawskiego. Oprócz działań o charakterze artystycznym i komercyjnym, grupa zaangażowana jest również w działania edukacyjne i promocję sztuki nowych mediów w Polsce.

Bilety

Wstęp wolny

Kontakt

Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych ROZDROŻA
ul. Peowiaków 12
20-007 Lublin

Tel: +48 (81) 466 61 67
Fax: +48 81 466 61 64
E-mail: rozdroza@rozdroza.com

Mapa

© Rozdroża 2024 ― wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności

Organizator:

Patronat:

Mecenasi:

Projekt „BIT20” został dofinansowany z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach Działania 2. „Poprawa dostępu do kultury i sztuki”.

Skip to content ––