15. Festiwal Tradycji
i Awangardy Muzycznej
KODY

24-28 maja 2023

PROGRAM - Jérôme NOETINGER – Feedback: feeding oneself and sharing this meal with others

Jérôme NOETINGER – Feedback: feeding oneself and sharing this meal with others

27 Maja 2023 / Sobota / 19:00

Klasztor oo. Dominikanów (ul. Złota 9, wejście od ul. Jezuickiej)

Program:

Feedback: feeding oneself and sharing this meal with others

Przyciągnięta przez dźwięk i jego różne reprezentacje, bardziej niż przez muzykę i język, który ona wywołuje, elektroakustyka otworzyła drzwi do niespodziewanych światów dźwiękowych i sprawiła, że przeszedłem z pozycji słuchacza/konsumenta do pozycji twórcy/producenta. Praktyka improwizacji pozwoliła mi następnie przekroczyć granicę studio/ scena. Jeśli spojrzę na moją praktykę w ciągu ostatnich kilku lat, zdaję sobie sprawę, że koncentruje się ona wokół pojęć odzyskiwania i dywersji (hijack), zarówno pod względem używanych narzędzi, jak i rozwiniętych kanałów emisji.

Pracuję z magnetofonem Revox B77, różnymi mikrofonami, radiem i elektroniką. Używam pętli magnetycznej, na której nagrywam dźwięk, a następnie go przetwarzam.

Jérôme NOETINGER – magnetofony szpulowe Revox, elektronika

Jérôme NOETINGER (1966) jest kompozytorem, improwizatorem i artystą dźwiękowym, który pracuje z urządzeniami elektroakustycznymi, takimi jak magnetofon szpulowy Revox B77 i taśma magnetyczna, syntezatory analogowe, stoły mikserskie, głośniki, mikrofony, różne elektroniczne przedmioty codziennego użytku i elektronika domowej roboty. Występuje zarówno solo, jak i w zespołach (Cellule d’Intervention Metamkine, Le Un, Hrundi Bakshi, Les Sirènes, Proton…), często współpracuje z innymi muzykami (Sophie Agnel, Lionel Marchetti, Aude Romary, Angelica Castello, Antoine Chessex, Anthony Pateras, Anne-Laure Pigache…).

Od 1987 do 2018 roku był dyrektorem Metamkine, organizacji non-profit zajmującej się dystrybucją muzyki improwizowanej i elektroakustycznej. W latach 1987-2014 Jérôme był członkiem komitetu redakcyjnego kwartalnika o współczesnym dźwięku, poezji i performansie „Revue & Corrigée”. Przez dziesięć lat od 1989 roku był członkiem i koordynatorem programowym wystaw, koncertów i kina eksperymentalnego w Le 102 rue d’Alembert w Grenoble.

Bilety

Wstęp wolny. Obowiązują wejściówki.

Zdjęcia

Kontakt

Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych ROZDROŻA
ul. Peowiaków 12
20-007 Lublin

Tel: +48 (81) 466 61 67
Fax: +48 81 466 61 64
E-mail: rozdroza@rozdroza.com

Mapa

© Rozdroża 2024 ― wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności

Organizator:

Patronat:

Mecenasi:

Projekt „BIT20” został dofinansowany z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach Działania 2. „Poprawa dostępu do kultury i sztuki”.

Skip to content ––