15. Festiwal Tradycji
i Awangardy Muzycznej
KODY

24-28 maja 2023

PROGRAM - Afterparty

Afterparty

12 Maja 2018 / Sobota / 22:00

Klub Muzyczny Centrum Spotkania Kultur

Co płynie w żyłach nowoczesnego miasta? Czym tętnią serca współczesnych metropolii, podziemia europejskich miast? Elektroniczne dźwięki serwują przedstawiciele europejskiego undergroundu przy wsparciu didżejów polskich.

Trzecia odsłona cyklu Opera Histeria wpisuje się w program X Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY / CODES

12 maja, zaraz po koncercie Laibach z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lwowskiej – https://www.facebook.com/events/592113011124695/

zapraszamy wszystkich na oficjalne afterparty do klubu muzycznego na poziomie minus jeden w Centrum Spotkania Kultur.

 

Wystąpią:

◉ Echoplex [ Synewave New York, Soleil records, IMF, ARTS / UK]

Kompozytor, producent, inżynier dźwięku, właściciel 4 wytwórni płytowych i DJ z ponad dwunastoletnim doświadczeniem. Jego muzyczne wpływy sięgają Parlamentu, Funkadelic, New Order, Kraftwerk, Pet Shop Boys, Depeche Mode, OMD, Human League, J.M Jarre, Robert Moog i Suzanne Scianni.

To właśnie 'Switched na Bach’ R. Mooga oraz S. Scianni – była jego pierwszą prawdziwą klasyczną kolekcją muzyki elektronicznej stworzonej na syntezatorach.

Uczęszczał do szkoły muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, gdzie grał na perkusji oraz śpiewał w chórze gregoriańskim. Dorastał w Windsor Kanadzie (most od Detroit) później przeprowadził się na zachodnie wybrzeże, do Vancouver. W wieku 14 lat będąc na kursie kompozycji muzyki elektronicznej w Port Moody, Kanadzie zdecydował całkowicie oddać się muzyce. Echoplex to postać znana na światowej arenie klubowej. Jego niezapomniane live akty sięgają raczkującej sceny techno w Polsce oraz pierwszych imprez w klubach jak Blue Velvet, Trend, Eskulap, Huta, Grota, Souxie Towers czy Akademia. Echoplex grał w najważniejszych klubach w Polsce oraz brał udział w takich wydarzeniach muzycznych jak: Creamfields 2003 (Ustronie Morskie), Astigmatic, Soundtropolis, Rittmaticca, Parada Miłości w Łodzi czy festiwalu tam gdzie biją źródła. Podczas swoich występów odwiedził takie kraje jak Australia, Nowa Zelandia, Japonia, USA, Kanada, Holandia (gdzie w 2007r wystąpił razem D. Wildem na Awakenings Festiwal, Hiszpania, Norwegia, Dania, Szkocja, Francja, Czechy, Słowacja, Turcja, Belgia, Niemcy (jako jeden z nielicznych gościł w legendarnym skarbcu – Tresor klub. Jego produkcje ukazały się na takich wytwórniach jak: Synewave, Kanzleramt, Tresor, M_nus, Nova Mute, LL, Black Nation, End To End, Hertz, Torema, jak i na jego własnych labelach: Soleil, Soundlite oraz DEAF.

► SC: https://soundcloud.com/peterechoplex

► RS: https://www.residentadvisor.net/dj/echoplex

► FB: https://www.facebook.com/peterechoplex/

◉ Dtekk [Up To Date Festival / Technosoul]

 

Najlepszy dj 2017 według muno.pl. Wszystko wskazuje na to, że w 2018 sukces będzie jeszcze większy. Człowiek instytucja, odpowiedzialny za Up To Date Festival oraz Technosoul. Na ostatnim Audioriver Festival jako jedyny zagrał dwa sety, w tym jeden lepszy od drugiego.

► SC: https://soundcloud.com/dtekk

► FB: https://www.facebook.com/dtekkPL/

http://www.technosoul.pl

http://www.uptodate.pl

http://www.residentadvisor.net/dj/dtekk-pl

◉ Sin [Urbanum / Analogen]

Sin jest winylowym, niemożliwie wyćwiczonym graczem i długo można by wymieniać legendy ze sceny techno, które supportował. Założyciel poznańskiego kolektywu promotorskiego Analogen, członek agencji Urbanum oraz rezydent poznańskiego klubu „Tama”. Jest pełen nieposkromionej energii, a jego sety są przepełnione charyzmą, która płynie prosto od niego i zawsze udziela się wszystkim tancerzom. Na scenie 16 lat. Ma za sobą wiele występów, między innymi w berlińskim klubie Tresor.Berlin (OFFICIAL) czy na Mayday Poland.

► FB: https://www.facebook.com/sin.analogen/

► RS: https://www.residentadvisor.net/dj/sin

◉ Qba Janicki solo

Qba Janicki – ur. 06 lutego 1989 w Bydgoszczy. Pomieszkuje tu i tam. Tworzy różne rzeczy. Gra, produkuje, słucha, wykonuje muzykę i inne dzieła. Dużo mówi, często bez sensu ale zazwyczaj z sensem. Przez nieznajomych odbierany jako zarozumiały, rozpieszczony gbur, synalek tatusia, który uważa, że jest najlepszy i najmądrzejszy. Przez przyjaciół uwielbiany za poczucie humoru, ładne stopy, bezczelność, nienaganny styl życia oraz słowotoki na tematy egzystencjalne. Lubi jeść i pić. Nie lubi pisać biografii. 12 maja specjalnie dla Opera Histeria wystąpi solo z koncertem na perkusję i elektronikę.

► FB: https://www.facebook.com/qbajanickiartist/

◉ Feelaz [Vinylgate Recordstore]

Za gromofonami od ponad 15 lat. Zwiedził większość klubów w Polsce, oraz wielokrotnie prezentował swoją wizję muzyczną poza granicami kraju, m.in. w Berlinie (Tresor, Berghain Kantine, Suicide Circus), Kijowie (Kievbass), na Malcie (Liquid) czy w Londynie (Ginglik, Egg, Gramaphone). Występował też na letnich festiwalach, m.in. w Chorwacji (Outlook Festival, Dimensions Festival), w Niemczech (Fokus Festival, I Love Vinyl Open Air, Krake Festival) czy na Malcie (Infinity Festival).

Na przestrzeni lat miał okazję supportować takich artystów jak Modeselektor, Si Begg, Jimmy Edgar, Daniel Bell, Luke Vibert, Scuba, Robert Hood, Kode 9, Milanese, Levon Vincent, The Hacker, Jeff Mills, Neil Landstrumm, Surgeon, Marquis Hawkes, DJ Assault, Shackleton i wielu innych, co również jest odbiciem jego różnorodnego stylu mixowania. Wszystko zależy od publiki i miejsca, w którym gra. Od 2012 prowadzi sklep muzyczny Vinylgate Recordstore przy ulicy Garncarskiej w Poznaniu.

► FB: https://www.facebook.com/djfeelaz/

► SC: https://soundcloud.com/feelaz

► VG: http://www.vinylgate.eu/

◉ Wizualizacje: – wpisujący się powoli w tradycję – MONO [Umtz Umtz]

► http://monoidea.pl/

 

Partnerzy:
On Lemon Polska
muno.pl

Bilety

I Pula: 20 zł
II Pula: 25 zł

Kontakt

Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych ROZDROŻA
ul. Peowiaków 12
20-007 Lublin

Tel: +48 (81) 466 61 67
Fax: +48 81 466 61 64
E-mail: rozdroza@rozdroza.com

Mapa

© Rozdroża 2024 ― wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności

Organizator:

Patronat:

Mecenasi:

Projekt „BIT20” został dofinansowany z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach Działania 2. „Poprawa dostępu do kultury i sztuki”.

Skip to content ––