13. Festiwal Tradycji
i Awangardy Muzycznej
KODY

12-15 maja 2021

Aktualności

Wydarzenia XIII Festiwalu KODY

Na program XIII Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY złożą się następujące wydarzenia:

  • W ramach Festiwalu usłyszymy i zobaczymy solistkę idiomatycznego zespołu Decoder – Carolę Schaal w spektaklu „Encounter”. Spektakl wydarzy się w witrynie KODOWEGO Pawilonu umieszczonego na Placu przed Centrum Kultury w Lublinie. Poruszy on problem samotności wywołanej pandemią, potrzebą bliskości oraz egzystencjalnego lęku.
  • W koncercie Adama Struga usłyszymy najpiękniejsze pieśni kurpiowskie, będące dziełem anonimowego geniuszu muzycznego i literackiego. Realistyczna antropologia owych śpiewanych całości, w połączeniu z naturalną, do bólu chropawą emisją wokalną, czynią z wykonań Struga niezawodny wyciskacz łez.
  • Flecistka Ania Karpowicz zaprezentuje natomiast premierę sceniczną feministycznego projektu TOVA. Kompozycje, które wybrzmią tego wieczoru, zawierać będą wątki egzystencjalne i połączą je ze społecznymi rytuałami, krzykiem rozpaczy z potrzebą bliskości, kultem ciała z doświadczeniem codzienności.
  • Zamieszkała w Niderlandach znana polska klawesynistka Gośka Isphording wykona recital na który złożą się utwory takich kompozytorów jak Hugo Morales Murguia, Paweł Hendrich, Cezary Duchnowski, Kuba Krzewiński, Karol Nepelski, Pierre Jodlowski.
  • Recial prezentujący cykl Luca Ferrari’ego oraz premierowe dzieło Krzystofa Wołka wykona jedna z najważniejszych postaci współczesnego fortepianu – solistka zespołu Ensemble Garage – Małgorzata Walentynowicz.
  • Pod kierunkiem Nicholasa Isherwooda, legendarnego basa–barytona znanego z występów w spektaklach Karlheinza Stockhausena, zaśpiewa w kościelnych murach zespół VOXNOVA ITALIA, prezentując program „Scelsi – Bizancjum – Alchemicy”.
  • Festiwalowe nocne muzyczne medytacje nazwane „Pasmem snu” wypełni muzyka Mortona Feldmana i Henryka Mikołaja Góreckiego. Przywołany zostanie świat marzeń sennych, rozkojarzenia, ale też maligny. Wybrzmi również kompozycja „JAGD”, która poświęcona będzie sygnałom łowieckim, myśliwskim obrzędom związanym z dniem Św. Hubertusa.
  • O muzyczną oprawę „Nocy Tradycji” zadba Radical Polish Ansambl. Artyści pokażą się w nieoczywistej dla siebie odsłonie. Zagrają tak zwane „garnitury”, czyli ulubione zestawy od wiejskich mistrzów z okolic Rawy, Łęczycy, Radomia, z Rzeszowszczyzny i Lubelszczyzny, przywołując tym samym ducha radosnej zabawy o której zapomnieliśmy pogrążeni w pandemicznej smucie.

 

Pełny program XIII edycji Festiwalu KODY

 

*Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

*Dofinansowano ze środków Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Kontakt

Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych ROZDROŻA
ul. Peowiaków 12
20-007 Lublin

Tel: +48 (81) 466 61 67
Fax: +48 81 466 61 64
E-mail: info@kody-festiwal.pl

Mapa

© Rozdroża 2022 ― wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności

Organizator:

Patronat:

Mecenasi:

Partner:

Media:

Skip to content ––