13. Festiwal Tradycji
i Awangardy Muzycznej
KODY

12-15 maja 2021

Aktualności

XIII KODY / „Przywoływanie”

W dniach 12-15 maja 2021 r. odbędzie się XIII Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY, którego organizatorem i producentem jest Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”.

Od początku KODY inspirowały się trwaniem i ewolucją zjawisk kulturowych, wędrówką znaków, symboli i mitów; śledzeniem nieoczywistych związków dawnego i współczesnego, archaicznego i najnowszego. Pokazywaliśmy analogie dawnego materiału muzycznego oraz praktyki współczesności.

Tegoroczna edycja z hasłem „Przywoływanie” zajmie się refleksjami, a także inspiracją pomiędzy formami muzyki dawnej i muzyki nowej. Obecne staną się muzyczności historyczne i etniczne inspirowane renesansem, barokiem, tradycją polską oraz gatunkami muzyki współczesnej – improwizowanej, variete, klubowej, tanecznej i medytacyjnej, zaangażowanej i terapeutycznej.

Nasze tegoroczne festiwalowe przywołania kierujemy w bardzo różne strony: ku zapomnianym dźwiękom zaginionych kultur, ku odległym wyspom, ku intymnym splotom cielesności i dźwięków, ku wiecznym platońskim ideom.

*Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

*Dofinansowano ze środków Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Kontakt

Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych ROZDROŻA
ul. Peowiaków 12
20-007 Lublin

Tel: +48 (81) 466 61 67
Fax: +48 81 466 61 64
E-mail: info@kody-festiwal.pl

Mapa

© Rozdroża 2021 ― wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności

Organizator:

Patronat:

Mecenasi:

Partner:

Media:

Skip to content