11.05

16:30

Muzyka Corneliusa Cardew / interpretacje i wykonawstwo - debata magazynu Glissando

Sala Czarna, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

Debata dotycząca muzyki Corneliusa Cardew, wykonawstwa i społecznego wymiaru, także pracy nad partyturami i organizacji koncertów. 

 

 

 

19:00

Na rozdrożu koncert / PREMIERA PROGRAMU

Kościół oo. Dominikanów, ul. Złota 9

Olga Pasiecznik – sopran, Ensemble Tourbillon w składzie: Petr Wagner (Czechy) – viola da gamba, kierownictwo artystyczne, Justyna Rekść-Raubo – viola da gamba, Marcin Świątkiewicz – klawesyn

20:30

Jagoda Szmytka & Wojtek Mazolewski Quintet RÊVE RAVE - cross-genre performance / PREMIERA / ZAMÓWIENIE FESTIWALU KODY

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

Jagoda Szmytka – koncept, kompozycja, Wojtek Mazolewski - kompozycja, Wojtek Mazolewski Quintet – muzyka, wykonanie, improwizacje, Halina Przebinda, Kuba Mikurda – dramaturgia, MoPiToe (Bogna Kowalczyk, Małgorzata Andrys) – oprawa wizualna, Magdalena Franczuk – trailer, Monika Żyła – reportaż

22:00

Spotkanie z artystami

Oratorium, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

 

 

22:00

Czas Tańca

Klub Festiwalowy (piwnice Centrum Kultury w Lublinie), ul. Peowiaków 12

Gęsty Kożuch Kurzu, Kapela Bornego z Podzamcza

12.05

19:00

Żywioły – performens dźwiękowy / PREMIERA / ZAMÓWIENIE FESTIWALU KODY

Foyer Sali Operowej, Centrum Spotkania Kultur, pl. Teatralny 1

Hans van Koolwijk (Holandia) – obiekty, muzyka, Jan Bernad – scenariusz muzyczny, Zespół Muzyki Tradycyjnej Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” pod kier. Moniki Mamińskiej i Jana Bernada – śpiew

20:30

Piotr Kurek Ivy Snowstalkers of Ancient Apron – opera-nowa / PREMIERA / ZAMÓWIENIE FESTIWALU KODY

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

Piotr Kurek – muzyka, dramaturgia, Michał Libera – libretto, dramaturgia, Łukasz Sosiński – scenografia, Laura Ociepa – wizualizacje, Natalia Przybysz, Anastazja Bernad – głosy, Hilary Jeffery – puzon, Kamil Szuszkiewicz – trąbka, Jerzy Rogiewicz, Hubert Zemler – instrumenty perkusyjne

22:00

Spotkanie z artystami

Oratorium, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

22:00

Czas Tańca

Klub Festiwalowy (piwnice Centrum Kultury w Lublinie), ul. Peowiaków 12

Zawołany Skład Weselny

13.05

12:00

Hans van Koolwijk Bambuso Sonoro – performens dźwiękowy

Foyer Sali Operowej, Centrum Spotkania Kultur, pl. Teatralny 1.

Performens dźwiękowy odbędzie się w godz.12:00, 16:00 i 18:00.

 

19:00

Roman Grygoriv, llia Razumeiko (Ukraina) IYOV (Hiob) – opera-requiem na fortepian preparowany, wiolonczelę, perkusję i głosy / POLSKA PREMIERA

Sala Kameralna, Centrum Spotkania Kultur, pl. Teatralny 1

Roman Grygoriv – muzyka, dyrygent, llia Razumeiko – muzyka, fortepian, Vlad Troitskyi – reżyseria, Maryana Golovko, Anna Marych – sopran, Oleksandra Mailliet – mezzosopran, Andrey Koshman, Ruslan Kirsh – baryton, Yevgeniy Rakhmanin – bas, Janna Marchynskaya – wiolonczela, Andrey Nadolskiy – perkusja

20:30

David Lang (USA) love fail – opera-nowa / PREMIERA POLSKA

Sala Operowa, Centrum Spotkania Kultur, pl. Teatralny 1

Quince Contemporary Vocal Ensemble (USA) – wykonanie, David Lang – reżyseria, Lydia Davis – teksty/opowiadania, Jim Findlay – scenografia, oprawa wizualna, Jennifer Tipton – światła, Beth Morrison Projects – produkcja

22:00

Spotkanie z artystami

Mała Sala, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

 

22:00

Czas Tańca

Klub Festiwalowy (piwnice Centrum Kultury w Lublinie), ul. Peowiaków 12

Tęgie Chłopy

14.05

12:00

Hans van Koolwijk Bambuso Sonoro – instalacja dźwiękowa

Foyer Sali Operowej, Centrum Spotkania Kultur, pl. Teatralny 1

Instalację można oglądać w godzinach 12.00-22.00

 

 

19:00

Octopus – koncert / PREMIERA PROGRAMU

Sala Kameralna Centrum Spotkania Kultur, pl. Teatralny 1

Theatre of Voices (Dania)
Else Torp – sopran, Signe Asmussen – mezzosopran, Jakob Bloch Jespersen – bas, Christian Westergaard – instrumenty klawiszowe, Daniel Plewe – dźwięk

20:30

Past and Present – koncert

Sala Operowa Centrum Spotkania Kultur, pl. Teatralny 1

CocoRosie (USA)

22:00

Spotkanie z artystami

Mała Sala, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

 

22:00

Czas Tańca

Klub Festiwalowy (piwnice Centrum Kultury w Lublinie), ul. Peowiaków 12

Tęgie Chłopy

VIII

Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej

Lublin 11-14 Maja 2016