13.05

18:00

KONCERT – DZIAŁANIA MUZYCZNE

Centrum Kultury, Wirydarz, ul. Peowiaków 12

WTAJEMNICZENIE

Cornelius CARDEW Schooltime Compositions (1968) / premiera polska

Wykonawcy: Cardew Collective (Polska), prowadzenie: John TILBURY (Wielka Brytania)

14.05

19:00

Sala Widowiskowa Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

O OBROTACH - CEREMONIA SEMÂ

Wykonanie: muzycy i tancerze Zespołu Tureckiej Muzyki Sufickiej z Konyi (Turcja)

20:30

KONCERT – DZIAŁANIA MUZYCZNE

Sala Koncertowa Radia Lublin, ul. Obrońców Pokoju 2

ZNAKI I DŹWIĘKI

Cornelius CARDEW Tiger’s Mind (1967) / premiera polska, Treatise ( 1967) / premiera polska

Wykonawcy: Cardew Collective (Polska), prowadzenie: John TILBURY (Wielka Brytania)

22:00

CZAS TAŃCA

Klub Festiwalowy, ul. Peowiaków 12

Kapela Bornego z Podzamcza (Lublin)

15.05

19:00

KONCERT

Sala Widowiskowa Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

PRZESTRZENIE SNU

Arvo PÄRT Pari Intervallo (1980) / polska premiera wersji
Anonim Gaude celi ierarchia, Surrexit Christus hodie / polska premiera wersji
Zbigniew BARGIELSKI Polichromia (2012) / premiera światowa
Phillip GLASS Music Box (1992) / premiera polska
Gerald SCHÖNFELDINGER Aglaopheme – Die Glanzstimmige / premiera polska
Arvo PÄRT Da pacem Domine ( 2004) / polska premiera wersji oraz improwizacje zamówienie Festiwalu KODY

Wykonawcy: Wiener Glasharmonika Duo - Christa SCHÖNFELDINGER (Austria) – harmonika szklana, Gerald SCHÖNFELDINGER (Austria) – verrophon oraz Szabolcs ESZTÉNYI (Węgry/Polska) - fortepian, Tadeusz SUDNIK (Polska) – media elektroniczne

21:00

KONCERT - SPEKTAKL

Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów, ul. Złota 9

MOWA DRZEW

Catalogue des Arbres - Katalog drzew (2014)

Autorzy i wykonawcy: Michał JACASZEK (Polska) – kompozytor, elektronika, zespół Kwartludium (Polska) – Dagna SADKOWSKA – skrzypce, Michał GÓRCZYŃSKI – klarnet i klarnet basowy, Paweł NOWICKI – perkusja i Piotr NOWICKI – fortepian; Sylwester ŁUCZAK i Urszula MILANOWSKA – oprawa wizualna

22:00

CZAS TAŃCA

Klub Festiwalowy, ul. Peowiaków 12

Orkiestra Dęta z Jędrzejówki i Hoszni oraz Kapela Bornego z Podzamcza (Lublin)

16.05

12:00

KONCERT - SPEKTAKL

Muzeum Lubelskie w Lublinie, ul. Zamkowa 9

Labirynt z Knossos na zespół instrumentalny i tancerzy (2015) / premiera światowa – zamówienie Festiwalu KODY

Luiz Henrique YUDO (Holandia) – muzyka, Dorota POROWSKA (Polska) – choreografia i reżyseria

Wykonawcy: Orkiestra Trybunału oronnego w Lublinie pod kier. Przemysława STANISłAWSKIEGO (Polska) i Marka STEFANKIEWICZA (Polska) oraz Formacja Taneczna Labiryntu (Polska)

19:00

KONCERT - SPEKTAKL

Akademickie Centrum Kultury „Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16

OBYWATEL LOUIS ANDRIESSEN

Louis ANDRIESSEN M is for Man, Mozart, Music – na wokalistkę jazzową i zespół z projekcją filmu w reżyserii Petera Greenawaya (1991) / premiera polska wersji z muzyką „na żywo“, Christiaan Andriessen's view on the river Amstel na zespół (2009) / premiera polska, Workers Union na dowolną grupę doniośle brzmiących instrumentów (1975) / premiera polska
Wykonawcy: Michaela RIENER – głos (Holandia), Orkest de ereprijs (Holandia), Wim BOERMAN (Holandia) – dyrygent

21:00

KONCERT

Bazylika oo. Dominikanów, ul. Złota 9

PRZEŚWITY

Giacinto SCELSI Ave Maria et Alleluia (1970) - reminiscencje premiera polska
Albertus PARISIENSIS Congauent Catholici (conductus)
Pierre de CAMBRAI/ Gérard de SAINT- QUENTIN Sub Conrado Dei viro (responsorium z oficjum do św. Elżbiety Węgierskiej)
Anonim O Maria virgo davitica / O Maria, maris stella / In veritate (motet z rkp. Cambrai A 410)Perotinus Beata viscera (jednogłosowy conductus)
Anonim J’ai mis toute ma pensee / Je n’en puis / Puerorum (motet z rkp. Cambrai A 410)
Pierre de Cambrai / Gérard de SAINT- QUENTIN Tante signa glorie (responsorium z oficjum do św. Elżbiety Węgierskiej)
Perotinus Deus misertus hominis (conductus)
Anonim Ave lux luminum / Salve virgo rubens rosa / Neuma (motet z rękopisu Cambrai A 410)
Anonim Chorus innocentium / In Bethleem, (motet z rękopisu Cambrai A 410)
Anonim Benedicamus Domino (organum)
Giacinto SCELSI In Nomine Lucis (1974) reminiscencje premiera polska

 

Wykonawcy: zespół wokalny Graindelavoix - Marius PETERSON (Estonia), Adrian SÎRBU (Rumunia), Tomas MAXÉ (Hiszpania), Joachim HÖCHBAUER (Niemcy), Jean-Christophe BRIZARD (Francja), Björn SCHMELZER (Belgia) – prowadzenie zespołu oraz Bartosz KOZIAK (Polska) – wiolonczela, Sebastian ADAMCZYK (Polska) – organy

22:00

CZAS TAŃCA

Klub Festiwalowy, ul. Peowiaków 12

Red Shoes czyli Boogie Band

17.05

12:00

OPERA KAMERALNA dla dzieci i dorosłych premiera nowej wersji

Sala Widowiskowa Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

KSZTAŁTY ŚWIATŁA

O szewczyku i zaklętej królewnie (2015)

Tadeusz WIELECKI (Polska) – muzyka, Tadeusz WIERZBICKI (Polska) – scenariusz, tekst, reżyseria, scenografia; Mirosław POZNAŃSKI (Polska) – światło, Aleksandra SEMENOWICZ (Polska) – kostium, Andrzej GRABOWSKI (Polska) – współpraca w zakresie grafiki komputerowej

Wykonawcy: Maria WIECZOREK (Polska) – głos i skrzypce, Tadeusz WIERZBICKI (Polska) – animacja światłem

20:00

KONCERT MULTIMEDIALNY

Targi Lublin, ul. Dworcowa 11

NAGRANIA TERENOWE – WARSTWY OSOBLIWOŚCI

Julia WOLFE Reeling (2012) 
Florent GHYS An Open Cage (2013) 
Christian MARCLAY Fade to Slide (2012) 
Todd REYNOLDS Seven Sundays (2014) 
Krzysztof WOŁEK Błoto (2015)* / premiera światowa - zamówienie Festiwalu KODY
Bryce DESSNER Maximus to Gloucester (2013) 
Jarosław SIWIŃSKI Timecode (2015) / premiera światowa - zamówienie Festiwalu KODY
Anna CLYNE A Wonderful Day (2013) 
Michael GORDON gene takes a drink (2012) - z filmem Billa MORRISONA 
David LANG unused swan (2012) 
Artur ZAGAJEWSKI Woodcuts (2015)* / premiera światowa - zamówienie Festiwalu KODY
Tyondai BRAXTON Casino Trem (2012) 

Wykonanie: Zespół Bang on a Can All-Stars (USA) – Ashley BATHGATE – wiolonczela, Robert BLACK – kontrabas, Vicky CHOW – fortepian, David COSSIN – perkusja, Mark STEWART – gitary, Ken THOMSON – klarnety

*Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kolekcje" - priorytet "Zamówienia Kompozytorskie", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

 

22:00

CZAS TAŃCA

Klub Festiwalowy, ul. Peowiaków 12

Orkiestra Dęta ze Zdziłowic oraz Zawołany Skład Weselny (Warszawa)

 

VII

Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej

Lublin 13-17 Maja 2015