03.05-09.05

00:00

WARSZTATY
Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki
5
Cornelius Cardew (Wielka Brytania) The Great Learning (1971) *
Próby otwarte The Great Learning Collective pod kierunkiem Johna Tilbury’ego (Wielka Brytania)

10.05

19:30

KONCERT

Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5

Cornelius Cardew  The Great Learning (1971) * – koncert-ceremoniał
John Tilbury – dyrygent
Wykonawcy: The Great Learning Collective

11.05

19:00

KONCERT

Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5

Cornelius Cardew  The Great Learning (1971) * – koncert-ceremoniał
John Tilbury – dyrygenta
Wykonawcy: The Great Learning Collective

14.05

19:00

FILM
Ośrodek Rozdroża, ul. Krakowskie Przedmieście 39
Frank Zappa – wieczór filmowy

15.05

20:00

KONCERT
Wirydarz O.O. Dominikanów, ul. Złota 9

Przestrzenie dźwięku – koncert
Huculska muzyka sygnałowa
Pierre Jodlowski (Francja) Interactive Landscapes (2013) PREMIERA 
Wykonawcy: Kapela Huculi Mikołaja Iliuka z Werchowyny (Ukraina), Pierre Jodlowski – media elektroniczne

21:00

KONCERT
100 lat później
Część 1 – koncert-spektakl 
Igor Strawiński (Rosja) – Kwadrofonik (Poland) Święto Wiosny – komentarze (2013) PREMIERA SPEKTAKLU
Część 2 – koncert
Jerzy Mazzoll i Tomasz Sroczyński Rite of Spring Variation (2013) PREMIERA

 

22:30

POTAŃCÓWKA
Klub Festiwalowy – Hades Szeroka, ul. Grodzka 21

Kapela „Huculi Mikołaja Iliuka” z Werchowyny

15.05-18.05

00:00

SŁUCHOWISKA
Galeria Labirynt 2, ul. Grodzka 3, godz. 11:00-18:00
Ceremonie dźwięku – słuchowiska, kompozycje muzyki konkretnej i elektronicznej
15 maja – Eugeniusz Rudnik (Polska) –  wybór utworów
16 maja – Jean-Claude Éloy (Francja) – wybór utworów
17 maja – Åke Parmerud (Szwecja) – wybór utworów
18 maja – Jarosław Kapuściński (Polska/USA) – wybór utworów

16.05

19:30

KONCERT
Kościół pw. Nawrócenia św. Pawła, ul. Bernardyńska 5

19:30 Już się zmierzcha – koncert
Jan Sebastian Bach Komm susser Tod (1736), György Ligeti Poème symphonique (1962) – wybór,  Knut Nystedt  Immortal Bach (1988) i muzyka norweskiej tradycji
Wykonawcy: Chór Oslo Kammerkor (Norwegia), Håkon Daniel Nystedt (Norwegia) – dyrygent

21:00

KONCERT
Kościół pw. Nawrócenia św. Pawła, ul. Bernardyńska 5

Misterium przestrzeni – koncert 
Ignacy Zalewski Inicjał w błyskawicy (2013) PREMIERA, Cezary Duchnowski Sadhana (2013) PREMIERA, Aleksander Kościów Lithaniae (2013) PREMIERA, Toru Takemitsu (Japonia) Paths (1994)

Wykonawcy: Zespół perkusyjny pod kier. Leszka Lorenta, Cezary Duchnowski – media elektroniczne, Łucja Szablewska –  sopran, Tomasz Woźniak – trąbka, Zespół Międzynarodowej Szkoły Muzyki Tradycyjnej pod kier. Jana Bernada , Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie, Szymon Bywalec – dyrygent, Beata Chwedorzewska – reżyseria

22:30

POTAŃCÓWKA
Klub Festiwalowy – Hades Szeroka, ul. Grodzka 21

Fabatka (Węgry) – czas tańca

17.05

19:00

KONCERT

Plac przed Teatrem im. H. Ch. Andersena, ul. Dominikańska 1

Twisting In Space – koncert   PREMIERA
Wykonawcy: Glenn Branca Ensemble (USA) –  Reg Bloor, Eric Hubel, Steve Cohen, Ben Miller, Roger Oldtown  –  gitary, Greg McMullen  –  gitara basowa, Libby Fab  –  perkusja, Glenn Branca  –  dyrygent

21:00

KONCERT-HAPPENING
Plac przed Teatrem im. H. Ch. Andersena, ul. Dominikańska 1

I hit you 
– bitwa na hity – koncert-happening   PREMIERA
Wykonawcy: zespół Jukebox (Francja) – Fabrizio Rat – instr. klawiszowe, Louis Laurain – trąbka, Fidel Fourneyron – puzon, Ronan Courty – kontrabas, Julien Loutelier – perkusja
kontra
zespół Mitch & Mitch (Polska): Mitch – gitara, instr. klawiszowe, harmonijka, głos; Mitch  – gitara basowa, głos; Serious Mitch – perkusjonalia, gitara, melodika, instr. klawiszowe, głos, urok osobisty; Mr. Bitch – perkusja, gitara, perkusjonalia, sampler, parszywy głos; James Boned Mitch – perkusja i perkusjonalia, sampler, mikro-głos; Crackin’ Mitch – wibrafon, Mitch the Kid – trąbka, Mad Mitch – saksofon, Spiral Mitch – puzon

22:30

POTAŃCÓWKA
Klub Festiwalowy – Hades Szeroka, ul. Grodzka 21

Czarne Lwy z Przedmieścia (Polska) – czas tańca

17.05-18.05

00:00

TARGI DŹWIĘKÓW
17 maja / Targ przy ul. Ruskiej
18 maja / Targ przy ul. Wileńskiej
Targ dźwięków – Dźwięk-Bud (Polska) – akcje muzyczne o nieoczekiwanej porze

Godzina transmisji internetowych zostanie podana w dniach akcji na stronie Festiwalu KODY.

18.05

18:00

KONCERT
Wirydarz O.O. Dominikanów, ul. Złota 9
Fortepiany uporczywie śpiewające – koncert
Simeon ten Holt (Holandia) Canto ostinato (1976) – Wykonawcy: Andrzej Dutkiewicz, Szabolcs  Esztényi (Węgry), Iwona Mironiuk, Kyeong-Yeon Seo (Korea) –  fortepiany

20:30

KONCERT
Plac przed Teatrem im. H. Ch. Andersena, ul. Dominikańska 1
The Music Of Frank Zappa & more  featuring Four Zappa-Band Legends – koncert
Wykonawcy: zespół Project/Object (USA) – Ike Willis – gitara, wokal; Ray White  – gitara, wokal; Tom Fowler  – gitara basowa, Ed Mann – perkusja, Andre´ Cholmondeley – gitara, wokal; Kendall Scott –instr. klawiszowe, Ryan Berg – perkusja

22:00

BENEFIS
Klub Festiwalowy – Hades Szeroka, ul. Grodzka 21
Benefis Jana Gacy z okazji 80 urodzin: Mistrz i uczniowie